Nefunkční javascript

Pravděpodobně máte vypnutý javascript ve vašem prohlížeči. Prosím zapněte jej a obnovte stránku.
Mince se načítají ...
MINCE KONÍČEK I INVESTICE

Nabídka mincí

c e t

Nenalezli jste v našem výběru oblast Vašeho sběratelského zájmu?

Zde můžete požádat o informaci či doplňující nabídku - info@mince.cz

Mince PRAHA

Mince PRAHA

PORADNAPORADNA

Asi každý se může pochlubit nějakou tou mincí, papírovou bankovkou, medailí či vyznamenáním třeba po své babičce.
Vaše mince Vám můžeme orientačně ohodnotit, poradit a v případě oboustraného zájmu odkoupit.

Pro ohodnocení mincí je nejlepší mince vidět. I stejné mince se mohou svojí zachovalostí lišit a stejně se liší i jejich cena.

Proto nemůžeme provádět odhady telefonicky. Vaše mince a další materiál můžete přinést přímo do našeho obchodu s mincemi - Školská 34,
Praha 1, nebo zaslat fotografie na info@mince.cz
Pokud chcete mince přinést, ověřte si, zda ve Vámi zvolenou dobu bude přítomen někdo, kdo Vám je bude moci ohodnotit.

Používané stupně zachovalosti

5) Velmi špatná kvalita - mince je zcela zničená a otřelá.

4) Špatná kvalita - minci lze určit jen s obtížemi. Většina obrazu mince je setřelá, z písma jsou zachovány jen menší zbytky.

3) Dobrá kvalita - mince dlouho obíhala, lze ji však bez problémů určit, stopy oběhu jsou však již velmi výrazné. Detaily nejsou obvykle již vůbec zachovány, otřelé bývají např. i portréty, znaky a některá písmena v opisu.

2) Velmi dobrá kvalita - mince je při pohledu pouhým okem stále dobře čitelná, obraz vcelku zachovalý, drobné detaily, jako např. vlasové linie, ornamenty apod., jsou již setřelé.

1) Výtečná kvalita - mince prošla krátce oběhem. Všechny detaily jsou na ní patrné, ale nejsou již dokonale ostré. Při zkoumání lupou je v ploše vidět již větší množství drobných úhozů.

0) Bezvadná zachovalost (rovněž bankovní jakost) - mince v bezvadném stavu, která neprošla oběhem, ale vykazuje drobné stopy manipulace (v ploše drobné, jednotlivé úhozy). U starších mincí již nemusí být zcela zachován lesk nové ražby na velkých plochách apod. Všechny detaily mince musí být dokonale ostré.

RL - mince v této zachovalosti mají plně zachovalý neporušený lesk nové ražby a i při prohlídce lupou nenesou žádné stopy po poškozeních (drobné úhozy v ploše apod.), která vznikají manipulací s mincemi, případně oxidací apod. Mince v tomto stavu jsou velmi vzácné, prakticky je takový stav dosažitelný jen u mincí, s nimiž je již od ražby nakládáno zvláštním způsobem (ruční odebírání z razicího stroje).

Proof - mince z leštěných razidel - tyto mince jsou raženy pouze ke sběratelským a reprezentačním účelům ze speciálně upravených razidel. V hladké ploše mají zrcadlový lesk, vystouplý reliéf je matový. Tyto mince lze poškodit již pouhým dotykem, který zanechává na minci skvrny, proto jsou zpravidla uloženy v pouzdrech a při manipulaci je zapotřebí mince brát za hrany.

Zajímavé odkazy :

http://www.nm.cz/historicke-muzeum/numis-prezentace-1.php

Platné puncovní značky
http://puncovniurad.cz/cz/znacky.aspxcreated by bobysoft || info@bobysoft.cz